System Windows 10 nie uruchamia się – co zrobić?

 

Jednym z dosyć często pojawiających się problemów z tym nowym jeszcze i całkiem świeżym systemem są problemy związane z uruchomieniem go. Nie zawsze od razu nasz komputer potrzebuje fachowej pomocy, czasem pomoc informatyczną  lepiej zostawić jako ostatni bastion, kiedy wszystkie inne metody zawiodą. Na początek powinniśmy sprawdzić, czy wstępna faza włączania zasilania jest prawidłowo zakańczana – aby to zaobserwować, musimy zwrócić uwagę na pierwszy pojawiający się ekran podczas rozruchu – na nim napis, np. Dell oraz pasek postępu. Jeśli dojdzie do końca, nasz problem znajduje się gdzieś indziej.

Odłącz niepotrzebne urządzenia

Czasem start systemu jest zakłócany czy wręcz uniemożliwiany przez zainstalowane i wetknięte na stałe do komputera urządzenie. Procedura startu systemu może być zakłócona przez na przykład skaner, drukarkę, rejestrator wideo, płyty CD oraz DVD, pozostawione w napędach optycznych, a także aparaty cyfrowe czy czytniki kart pamięci oraz podstawki pod urządzenia multimedialne, jak PDA, iPOD czy MP3. Aby sprawdzić poprawność uruchamiania się systemu, najlepiej będzie odpiąć je wszystkie i raz jeszcze spróbować uruchomić system.

Jeśli zawiodą nas wszystkie rozwiązania

Przyczyna zwykle jest błaha, dlatego nie warto się poddawać od razu. W takich wypadkach dobrze jest wezwać pogotowie komputerowe , które zwykle w bardzo krótkim czasie jest w stanie dobrze zdiagnozować dolegliwość naszego sprzętu i naprawić ją.

2 przemyślenia nt. „System Windows 10 nie uruchamia się – co zrobić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *