Sieć bezprzewodowa w Windows 10 ma zakłócenia – co z tym zrobić?

Nie da się korzystać z komputera w sposób komfortowy, jeśli sygnał Internetu co chwilę znika, zakłócany przez „nieznanych sprawców”, przez których nie jesteśmy w stanie pracować na naszym sprzęcie czy chociażby zwyczajnie oglądać filmów. Zwykle z tych samych częstotliwości korzysta kilka różnorodnych urządzeń, mogą one nawzajem zakłócać swoją pracę. W takich wypadkach serwis komputerowy  nie będzie konieczny, ponieważ samodzielnie również doskonale sobie poradzimy.

Jakie są najczęstsze oznaki zakłóceń?

Do najbardziej irytujących oraz najpowszechniejszych oznak zakłócania sygnału można zaliczyć przed wszystkim przerywanie połączenia – komputer raz ładuje nam stronę, raz nie; nie możemy również podczas zakłóceń prawidłowo sparować urządzeń Bluetooth, diametralnie spada wydajność jednego urządzenia, kiedy inne, korzystające z tych samych częstotliwości, również jest włączone. W zasięgu działania routera, a więc w odległości 103 metry od niego spada jego zasięg oraz siła bezprzewodowego sygnału, chociaż nie powinna. Pobieranie oraz wysyłanie danych jest w takich wypadkach niemal niemożliwe ze względu na bardzo niską prędkość pobierania oraz wysyłania.

Sprawdzanie używanych częstotliwości poszczególnych urządzeń

Każde urządzenie może korzystać z innych częstotliwości, dlatego aby mieć pewność, jaką ma wartość, konieczne jest sprawdzenie ich specyfikacji. Na liście urządzeń powodujących zakłócenia najczęściej znalazły się takie urządzenia oraz sprzęty, jak: anteny satelitarne, kamera wi-fi, elektroniczne nianie, ale także stacjonarne telefony bezprzewodowe, kuchenki mikrofalowe, tablety czy nawet linie wysokiego napięcia, elektryczne trakcje kolejowe, a także elektrownie.

2 przemyślenia nt. „Sieć bezprzewodowa w Windows 10 ma zakłócenia – co z tym zrobić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *