Co zrobić, jeśli w naszym komputerze przestaje działać port USB?

 

Jednym z najczęściej wykorzystywanych przez nas elementów wyposażenia komputera jest właśnie port USB – to za jego pomocą jesteśmy w stanie przenosić nasze dane między komputerami, podpinać najróżniejsze urządzenia, w tym w niektórych przypadkach nawet aparaty fotograficzne. Co jednak zrobić, kiedy nagle ten ów ważny element odmawia nam współpracy? Niekoniecznie pierwsze swoje kroki powinniśmy kierować na pogotowie komputerowe , czasem wystarczy chwila, aby samodzielnie zdiagnozować problem.

Krok pierwszy: aktualizacja sterowników

Za taki stan rzeczy bardzo często odpowiada niezaktualizowany sterownik płyty głównej, przy czym koniecznie trzeba pamiętać o ściąganiu sterowników jedynie z odpowiednich stron, takich jak Intel, MSI, ASUS, Abit, ECS, ASRock, Gigabyte. Jeśli wśród wymienionych nie ma naszej, najlepiej w wyszukiwarce wpisać hasło zawierające nazwę producenta naszej płyty głównej oraz model płyty, do której poszukujemy sterownika.

Jeśli wskazówka nie pomogła

Zanim zaalarmujemy serwis komputerowy , możemy spróbować jeszcze jednego rozwiązania, polegającego na odłączeniu wszystkich zbędnych urządzeń z USB, a następnie w menadżerze urządzeń musimy odszukać zakładkę związaną z kontrolerami uniwersalnej magistrali szeregowej. Tutaj znajdujemy wszystko, co w swojej nazwie posiada słowo „urządzenie”, w każdym przypadku stosujemy komendę PPM, a następnie odinstaluj. Po tym zabiegu powinniśmy zresetować komputer i podłączyć raz jeszcze wszystkie dowolne urządzenia do USB i sprawdzić, czy sztuczka zadziałała.

2 przemyślenia nt. „Co zrobić, jeśli w naszym komputerze przestaje działać port USB?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *