Bateria w telefonie z Androidem zbyt szybko się rozładowuje

 

Korzystający z systemu Android na swoich telefonach ostatnimi czasy coraz częściej skarżą się na zdecydowanie krótszą żywotność telefonu, a w zasadzie jego baterii, po jej pełnym naładowaniu. Niektórych problem ten mocno zestresował – w takich wypadkach bardzo często od razu kierujemy swoje kroki po pogotowie komputerowe  czy to związane bardziej bezpośrednio z naprawą smartfonów.

Problem szybko wykryto

Jak się bardzo szybko okazało, winowajcą całego zajścia była aktualizacja aplikacji Messenger oraz Facebook, które czasem niejako z automatu pojawiają się na naszych telefonach. Od razu po ich zainstalowaniu można było odczuć bardzo zauważalny i dużo szybszy niż zwykle spadek energii. Jak się okazuje, to właśnie jedne z najpopularniejszych dzisiaj programów wręcz pożerają żywcem naszą baterię.

To jednak nie koniec

Wśród najczęściej pojawiających się ostatnimi czasami problemów można wymienić również kłopoty związane ze sporym nagrzewaniem się telefonu, co oczywiście w prostej linii może powodować poważne i nieodwracalne uszkodzenia. Warto więc rozważyć powrócenie do poprzedniej wersji znanych programów lub całkowite zrezygnowanie z nich, chociaż dla niektórych taka propozycja zapewne brzmi więcej, niż tylko dziwacznie. Korzystając z naszych telefonów powinniśmy brać pod uwagę programy, które instalujemy oraz to, czy w ogóle są nam konieczne do szczęścia. W przeciwnym razie nasz telefon może mieć krótki termin przydatności.

2 przemyślenia nt. „Bateria w telefonie z Androidem zbyt szybko się rozładowuje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *