“Kiedy umrę, zjesz mnie, kocie? Odpowiedzi na najdziwniejsze pytania o śmierć” – bestsellerowe kompedium wiedzy o śmierci

Caitlin Doughty to popularna w kręgu przedsiębiorstw pogrzebowych persona. W swojej bestsellerowej książce “Kiedy umrę, zjesz mnie, kocie? Odpowiedzi na najdziwniejsze pytania o śmierć” podejmuje się zadania odpowiedzi na pytania dotyczących śmierci i tego, co dzieje się z człowiekiem, kiedy wyda ostatnie tchnienie.

Jak przygotować ciało do pochówku oraz czy kot zje twoje oczy, kiedy umrzesz –
książka o śmierci z odrobiną humoru

Autorka książki na branży pogrzebowej zjadła zęby, a ze śmiercią obcuje każdego dnia. Dlatego też, chcąc poznać zaskakujące tajniki, jakie kryją się za kulisami domów pogrzebowych, a także to, co dzieje się z człowiekiem po jego śmierci, warto sięgnąć po tytuł “Kiedy umrę, zjesz mnie, kocie? Odpowiedzi na najdziwniejsze pytania o śmierć“.

Na łamach książki, Caitlin Doughty odpowiada na pytania, często abstrakcyjne i zadawane przez dzieci z dobitną szczerością i pozbawione skrępowania, a całość, choć porusza temat dość ponury i często przemilczany, nie ma problemu z przyprawieniem śmierci odrobiną humoru.

Wnosząc po tematyce, wydawać się może, że jest to książka ponura, jednak wystarczy spojrzeć na tytuł oraz ilustrację, aby domyślić się, że mamy jednak do czynienia z pozycją słodko-gorzką. Ten właśnie kontrast sprawia, że “Kiedy umrę, zjesz mnie, kocie? Odpowiedzi na najdziwniejsze pytania o śmierć” wprawia czytelnika w zaciekawienie (https://www.taniaksiazka.pl/kiedy-umre-zjesz-mnie-kocie-odpowiedzi-na-najdziwniejsze-pytania-o-smierc-caitlin-doughty-p-1378850.html), a kiedy ten już zacznie lekturę, nie może się od niej oderwać.

Liczne ciekawostki z kuluarów pracy osób, które śmierć otacza każdego dnia, potrafią wprawić w zdumienie, a zadawane przez dzieci pytania rzędu:”Co się stanie jak…” wnoszą do książki Caitlin Doughty element groteski.

Książka, która przybliża proces umierania i śmierci – poznaj sekrety, o których się nie mówi

Olbrzymia zręczność, z jaką autorka balansuje pomiędzy tematem śmierci a humorem nadaje książce specyficzny i jedyny w swoim rodzaju charakter.

Warto podkreślić, że mimo elementów humorystycznych, mających na celu nieco rozluźnić atmosferę podczas poruszania tematu umierania i przygotowań do pochówku, to książka nie jest obraźliwa i w żadnym razie nie ma na celu umniejszania wagi poruszanego tematu.

“Kiedy umrę, zjesz mnie, kocie? Odpowiedzi na najdziwniejsze pytania o śmierć” należy do grona literatury popularnonaukowej, która wydawana jest pod płaszczykiem luźnej i łatwo przyswajalnej formy, jednocześnie poruszając tematykę, o której zwykle się nie mówi, bądź też mówi bardzo lapidarnie.

Autorka znana jest ze swojego charakterystycznego podejścia do tematu, dzięki czemu czytelnik może zapoznać się z procesami związanymi ze śmiercią.

Książka zdjęcie freepik - pl.freepik.com